Anasayfa / TradeMaster / TradeMaster Kampüs / TradeMaster Foreks Ligi

TradeMaster Foreks Ligi

Teorik Foreks bilgilerinin pratik uygulama ile verimli bir şekilde birleşmesini sağlamak amacıyla, önde gelen üniversitelerimizle işbirliğine giderek, üniversite bünyesinde bütün öğrencilerin gerçek zamanlı verilerle sanal işlem gerçekleştirebilecekleri yarışmalar düzenlemekteyiz. 2014 Nisan Ay'ında Bilkent Üniversitesi öğrencileri ile kendi bünyelerinde başlatılan foreks yarışmalarımız, Mayıs Ay'ında Yaşar Üniversitesi'nin de  kendi bünyelerinde foreks yarışması istemiyle devam ettirilmiştir. 2015 yılında Foreks Yarışması'nda Yaşar Üniversitesi ile 2. defa birlikteyiz.

Yatırım uzmanları ve hocalarımızla iş birliği halinde konuk konuşmacı olarak katılarak platformun nasıl kullanıldığını anlatıyor, piyasa bilgi ve deneyimlerimizi öğrencilerimizle paylaşıyoruz.  Bu yarışmaların Finansal bilincin artırılmasında önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.   

Yarışma boyunca günlük olarak akademisyenler ve İş Yatırım uzmanları ile öğrencilerin performanslarını equity (varlıkları) bazında değerlendireceğiz. 

Yarışma sonunda da dereceye girecek öğrencilere İş Yatırım'da staj olanağı sunarak, genç neslin finansal piyasalarda bilinçli yatırım yapmasını teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

 04 Mayıs 2015 tarihinde Yaşar Üniversitesi II. TradeMaster Foreks  Ligi Başlıyor

3 hafta sürecek olan yarışmaya katılan ilk 10 öğrencinin puan durumu her gün internet sitemizde (www.trademaster.com.tr) yayınlanacaktır.

Yaşar Üniversitesi'deki duyurular ve kayıt detayları için lütfen tıklayınız.

Yaşar Üniversitesi TradeMaster Foreks Ligi Koşulları:

 

  • TradeMaster Foreks Ligi Yarışması 04 Mayıs 2015  (09:00) ile 22 Mayıs 2015 (17:00) arasında geçerlidir.
  • Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
  • Yarışma'da TradeMaster FX Meta ekranı kullanılacaktır.
  • Yarışma başlangıcında her öğrenciye 100.000 USD sanal para yüklenecektir.
  • Yarışmaya katılan öğrenci performansları equity (varlıkları) üzerinden değerlendirilecektir.
  • Yarışmada haksız avantaj sağlamaya çalışan öğrencilerin belirlenmesi durumunda, İş Yatırım bu öğrencileri diskalifiye etme hakkına sahiptir.
  • Bu yarışmaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.